Zdjęcie kobiety nakładającej Allergoff atopy

Kosmetyki do atopowej, suchej skóry – dlaczego trzeba z nich korzystać? Jakie produkty wybrać?

Atopowe zapalenie skóry (AZS) to powszechna choroba dermatologiczna, występująca nawet u co piątego mieszkańca naszej planety. Wiele osób bagatelizuje ewidentne objawy atopii, czyli suchość i podrażnienie skóry, zwłaszcza w okresie zimowym. Takie postępowanie tylko pogłębia problem, czemu można łatwo zaradzić sięgając po specjalistyczne kosmetyki do atopowej, suchej skóry.

Czym jest skóra atopowa?

O skórze atopowej najczęściej mówi się w kontekście noworodków, niemowląt oraz dzieci do około 7. roku życia. Rzeczywiście, objawy atopii – suchość, nadwrażliwość i nieestetyczny wygląd skóry (przypomina pergamin) – najczęściej występują we wczesnych latach życia.

Trzeba natomiast podkreślić, że atopowe zapalenie skóry ma tendencję do nawracania w wieku dojrzałym. Może się również rozwinąć po raz pierwszy u osób dorosłych, a jednym z głównych czynników ryzyka jest przewlekły stres.

Atopowe zapalenie skóry to choroba, której nie można do końca wyleczyć. W jej przebiegu stosuje się wyłącznie leczenie objawowe, w cięższych przypadkach wprowadzając farmakoterapię czy naświetlanie. Kluczowy wpływ na skuteczność terapii ma jednak rygorystyczne stosowanie się do zaleceń dermatologa, w tym sięganie po specjalistyczne kosmetyki na atopowe zapalenie skóry.

Jakie kosmetyki do skóry atopowej wybierać?

Wybór kosmetyków lub wyrobów medycznych do skóry atopowej, suchej, nie powinien być przypadkowy. Jeśli dermatolog nie zasugerował konkretnego produktu, to warto tutaj kierować się rekomendacjami innych osób. Bardzo dobrą opinią cieszą się produkty z linii Allergoff Atopy. Co ważne, są to wyroby medyczne, które nie tylko pielęgnują skórę atopową, ale również wspierają jej odbudowę, łagodzą stany zapalne oraz przynoszą dużą ulgę w stanach pieczenia, szczypania czy świądu.

Podstawowym produktem, po który warto sięgnąć w celu pielęgnowania skóry atopowej, jest krem Allergoff Atopy. To powlekająco-barierowy krem o znakomitym składzie, zawierający nienasycone kwasy tłuszczowe omega, emolienty, mocznik oraz prebiotyki.

Krem Allergoff Atopy przyspiesza regenerację skóry atopowej, ma działanie silnie nawilżające i natłuszczające, dzięki czemu chroni skórę przed nadmierną utratą wody – to podstawowy problem w przypadku AZS. Krem można stosować zarówno w ciągu dnia, jak i wieczorem, najlepiej po kąpieli.

To warto wiedzieć

Krem Allergoff Atopy jest przeznaczony do stosowania u dorosłych i u dzieci już od 1. miesiąca życia.

Ponieważ atopowe zapalenie skóry ma podłoże genetyczne (może być dziedziczone), to taki kosmetyk stanowi doskonały wybór dla całej rodziny. Mogą po niego sięgać również osoby, które nie mają skóry atopowej, ale chcą ją nawilżyć np. w czasie przebywania w ogrzewanych czy klimatyzowanych pomieszczeniach.

Więcej o kremie na AZS Allergoff Atopy przeczytasz w osobnym artykule.

Linię kosmetyków do skóry atopowej, suchej, uzupełniają:

  • Barierowa oliwka do kąpieli leczniczych – wykazuje działanie podobne do balsamu do skóry, z tą różnicą, że o wiele skuteczniej chroni przed utratą wilgoci, doskonale nawilża i eliminuje problem znany większości osób z AZS – suchość oraz podrażnienie skóry bezpośrednio po kąpieli.
  • Barierowa emulsja do kąpieli leczniczych – to znakomita alternatywa dla popularnych żelów czy mydeł do kąpieli, szczególnie rekomendowana osobom z AZS, u których kontakt z detergentami zawartymi w kosmetykach myjących zawsze kończy się podrażnieniem i zaostrzeniem objawów atopii.

Dodajmy, że wszystkie wyroby medyczne z linii Allergoff Atopy mogą być stosowane również w celu uzupełnienia terapii łuszczycy, alergii skórnych czy łojotokowego zapalenia skóry.

Przy okazji zajrzyj do innego artykułu, w którym wyjaśniamy, czym należy się kierować przy wyborze kremu na alergię skórną.

Korzyści wynikające ze stosowania specjalistycznych kosmetyków na AZS

Atopowe zapalenie skóry to często bagatelizowana choroba – nawet przez rodziców, którzy posiłkując się „poradami” publikowanymi na różnych forach internetowych wychodzą z założenia, że problem zaobserwowany u dziecka z czasem sam minie.

Podkreślamy zatem, że atopia niesie ze sobą bardzo nieprzyjemne konsekwencje. To nie tylko pogorszenie wyglądu skóry, ale też jej nadwrażliwość na czynniki środowiskowe, jak niska temperatura, kontakt z różnymi tkaninami, środkami chemicznymi, zabawkami etc. Osoby ze skórą atopową często wstydzą się odsłaniać fragmenty ciała objęte zmianami. Do tego dochodzą takie objawy, jak świąd, pieczenie i szczypanie skóry, co obniża komfort życia.

Objawy atopii można natomiast kontrolować i znacząco łagodzić. Warunkiem jest regularne, konsekwentne stosowanie odpowiednich kosmetyków pielęgnacyjnych, o działaniu regenerującym i przeciwzapalnym. Gotowy zestaw takich produktów znajdziesz w linii Allergoff Atopy – to kompleksowe wsparcie dla skóry Twojej i Twoich bliskich, w tym maleńkich dzieci.

Wyrobów medycznych z linii Allergoff Atopy szukaj w dobrych aptekach. Możesz je kupić również w naszym firmowym sklepie internetowym.

Powrót

wypróbuj również

Allergoff spray 100ml

ALLERGOFF® SPRAY

100 ml wersja „travel”

Allergoff® Spray usuwa alergeny kurzu domowego, m.in. roztoczy kurzu domowego, pyłki roślin, zwierząt domowych i grzybów pleśniowych.
Kup teraz
Allergoff spray 400ml

NEUTRALIZATOR ALERGENÓW KURZU DOMOWEGO

400 ml SPRAY

Polecany w celu obniżenia poziomu stężenia alergenów obecnych w kurzu domowym. Zapobiega rozwojowi alergii i zaostrzeniu objawów uczulenia.
Kup teraz Kup w aptece

ALLERGOFF® WASH

20 ml DODATEK DO PRANIA

Allergoff® Wash usuwa alergeny (m.in. roztoczy kurzu domowego) z tkanin, a także, działając fizycznie, wspomaga usuwanie pasożytów (m.in.: pchły, kleszcze, wszy, pluskwy domowe) w temperaturze poniżej 60°C.
Kup teraz Kup w aptece
Allergoff wash 6x20ml

ALLERGOFF® WASH

6×20 ml DODATEK DO PRANIA

Allergoff® Wash usuwa alergeny (m.in. roztoczy kurzu domowego) z tkanin, a także, działając fizycznie, wspomaga usuwanie pasożytów (m.in.: pchły, kleszcze, wszy, pluskwy domowe) w temperaturze poniżej 60°C.
Kup teraz Kup w aptece
Allergoff Barierowa Emulsja do kąpieli leczniczych - zdjęcie produktu

ALLERGOFF® BARIEROWA EMULSJA DO KĄPIELI LECZNICZYCH

250 ml

Wspiera naturalne procesy regeneracyjne zachodzące w skórze.
Kup teraz Kup w aptece
Allergoff powlekająco barierowy krem do ciała - zdjęcie produktu

ALLERGOFF® POWLEKAJĄCO
BARIEROWY KREM DO CIAŁA

75 ml

Wspomaga odbudowę naturalnej bariery ochronnej skóry, intensywnie nawilża i natłuszcza skórę nie powodując uczucia jej lepkości i obciążenia.
Kup teraz Kup w aptece
Allergoff Barierowa Oliwka do kąpieli leczniczych - zdjęcie produktu

ALLERGOFF® BARIEROWA OLIWKA
DO KĄPIELI LECZNICZYCH

200 ml

Zawartość naturalnych olejów silnie zmiękcza naskórek, wzmacnia i uszczelnia lipidową barierę ochronną skóry.
Kup teraz Kup w aptece
Pakiet Allergoff Atopy - zdjęcie produktu

PAKIET Allergoff® Atopy

KROK 1-2-3

Zestaw produktów z linii Allergoff® Atopy, na który składają się: barierowa emulsja oraz barierowa oliwka do kąpieli leczniczych, jak również powlekająco barierowy krem do ciała.
Kup teraz
Allergoff powlekająco barierowy krem do ciała - zdjęcie produktu

ALLERGOFF® POWLEKAJĄCO
BARIEROWY KREM DO CIAŁA

250 ml

Wspomaga odbudowę naturalnej bariery ochronnej skóry, intensywnie nawilża i natłuszcza skórę nie powodując uczucia jej lepkości i obciążenia.
Kup teraz