Zdjęcie przedstawiające kremowanie ciała

Krem dla alergików: podpowiadamy, jaki wybrać i na co zwrócić uwagę przed zakupem

Alergia skórna to bardzo dokuczliwa przypadłość, która dotyka coraz więcej osób. Jest to spowodowane tym, że funkcjonujemy w zbyt sterylnym środowisku i nadużywamy chemicznych środków czyszczących. Objawy skórne zwykle towarzyszą alergii na roztocze kurzu domowego, pyłki roślinne, białka zwierzęce oraz detergenty. Jeśli i Ty zmagasz się z tym przykrym problemem, to jak najszybciej zainwestuj w specjalistyczny krem dla alergików. Wybierz jednak świadomie, biorąc pod uwagę przede wszystkim skład produktu.

Skąd się biorą alergie skórne?

Wywołuje je mnóstwo czynników, z którymi mamy kontakt na co dzień. Wśród najczęstszych alergenów wymienia się przede wszystkim pyłki roślinne i same rośliny. Wysypkę może spowodować chociażby dotknięcie bluszczu czy dębu – rośliny te wydzielają silnie drażniącą żywicę.

Nieestetyczne zmiany skórne mogą być także objawem alergii na roztocze kurzu domowego. Jeśli po sprzątaniu mieszkania zauważasz, że na Twoich dłoniach pojawia się wysypka lub świerzb, to możesz podejrzewać u siebie ten rodzaj alergii.

Bardzo silnym alergenem wywołującym różnego rodzaju dermatozy są detergenty. W przypadku szczególnie wrażliwych osób wystarczy kontakt z płynem do naczyń czy nawet proszkiem do prania, którego cząsteczki przenikają do odzieży, aby doszło do wystąpienia przykrych objawów skórnych.

Uczulają także kosmetyki, w tym perfumy, które zawierają wiele alergenów Ponadto niepożądaną reakcję skórną może wywołać zanieczyszczone powietrze czy kontakt ze sztucznymi materiałami (odzież, tapicerka samochodowa, meble).

Objawy alergii skórnej

Są trudne do przeoczenia, ponieważ na skórze alergika natychmiast po kontakcie z alergenem pojawia się wysypka lub pokrzywka. Gdy ten kontakt zostaje przerwany, objawy równie szybko ustępują. Jednak nie zawsze. U niektórych osób zmiany alergiczne mogą przejść w regularne dermatozy, których leczenie będzie wymagać stosowania specjalistycznych kosmetyków.

Typowym objawem alergii skórnej jest również świąd. Szczególnie dokucza on małym dzieciom, które nie mogą się oprzeć pokusie drapania skóry. W efekcie patologiczne zmiany są potęgowane, trudniej się leczą, powstają też nieestetyczne rany (w tym otwarte).

Uwaga!

Bagatelizowana alergia skórna może przejść w astmę oskrzelową. Dlatego jeśli obserwujesz u siebie lub swojego dziecka wymienione objawy, wykonaj testy alergiczne, które dadzą odpowiedź na pytanie, których alergenów musisz koniecznie unikać.

Alergie skórne, ale też oddechowe, są szczególnie niebezpieczne u osób chorujących na łuszczycę, łojotokowe zapalenie skóry oraz atopowe zapalenie skóry. W takich przypadkach konieczne może być leczenie farmakologiczne, ponieważ alergia zaostrza przebieg choroby.

Leczenie alergii skórnej

Najważniejszym elementem terapii jest wyeliminowanie kontaktu z uczulającym alergenem. Wiadomo jednak, że nie zawsze jest to możliwe. Dlatego osoby dotknięte różnego rodzaju alergiami skórnymi i dermatozami powinny przede wszystkim stawiać na profilaktykę i prawidłową pielęgnację swojego ciała. Pomagają w tym specjalistyczne wyroby z linii Allergoff Atopy.

Podstawowym produktem, po który warto sięgnąć, jest krem dla alergików Allergoff Atopy. Ten powlekająco barierowy krem do ciała zawiera kompleks Defensil PLUS z olejem z nasion czarnej porzeczki, wyciągiem z kardiospermum zielonego oraz koncentratem oleju słonecznikowego. W składzie polecanego wyrobu medycznego znajdziemy również prebiotyki, mocznik czy kompleks Omega PLUS. Krem jest znakomitym wyborem dla alergików, którzy zmagają się z trudnymi do pokonania dermatozami, narzekają na uporczywe swędzenie oraz przesuszenie skóry.

Powlekająco barierowy krem do ciała Allergoff Atopy nawilża skórę, chroni ją przed kontaktem z alergenem, odbudowuje naturalną florę bakteryjną oraz stymuluje proces regeneracji. Ten wyrób medyczny ma bardzo szerokie zastosowanie dermatologiczne – doskonale sprawdza się w terapii AZS, łojotokowego zapalenia skóry oraz łuszczycy.

Krem dla alergików to nie wszystko

Osoby cierpiące na alergie skórne oraz wspomniane choroby dermatologiczne powinny także sięgnąć po inne specjalistyczne kosmetyki wspierające terapię. Mamy tutaj na myśli przede wszystkim środki do kąpieli.

Barierowa emulsja do kąpieli leczniczych Allergoff Atopy to kosmetyk przeznaczony do codziennej pielęgnacji skóry w trakcie i po kąpieli. Jest szczególnie zalecana osobom, których skóra jest narażona na kontakt z bardzo twardą wodą, a także tych, u których reakcja alergiczna jest wywoływana przez kontakt z detergentami. Emulsja tworzy na skórze film chroniący ją przed utratą wody oraz kontaktem z czynnikami drażniącymi. Za łagodzenie świądu i pieczenia odpowiadają natomiast naturalne oleje zawarte w kosmetyku.

Uzupełnieniem terapii skóry alergicznej będzie barierowa oliwka do kąpieli leczniczych Allergoff Atopy. Jest to bardzo delikatny wyrób medyczny, łagodzący podrażnienia po kąpieli, znakomicie nawilżający skórę i wspomagający odbudowę naturalnej warstwy lipidowej. Produkt ten jest w pełni bezpieczny także dla maleńkich dzieci – można go stosować już od 1. miesiąca życia.

Po krem dla alergików oraz inne specjalistyczne kosmetyki pielęgnacyjne Allergoff warto sięgnąć od razu po wystąpieniu pierwszych objawów alergii, nie czekając na ich zaostrzenie.

Powrót