Zdjęcie obrazujące smarowanie ręki kremem Allergoff Atopy

Krem na AZS – jaki wybrać, jak stosować?

Atopowe zapalenie skóry jest jedną z najczęściej diagnozowanych chorób dermatologicznych o podłożu genetycznym. AZS kojarzymy przede wszystkim z małymi dziećmi, jednak z tą przypadłością zmaga się również wiele osób dorosłych (w około jednym na trzy przypadki choroba, z krótkimi przerwami, utrzymuje się od dzieciństwa aż do starości). Nie ma w pełni skutecznego leku na AZS, dlatego podstawą terapii jest właściwa pielęgnacja skóry. Sięgamy tutaj przede wszystkim po krem na AZS. Pytanie tylko, jaki krem wybrać i jak go prawidłowo stosować? Odpowiedź znajdziesz w naszym artykule.

Nie kupuj przypadkowego kosmetyku

Wiele osób borykających się z atopowym zapaleniem skóry wychodzi z założenia, że do codziennej pielęgnacji w zupełności wystarczający będzie tłusty krem czy wazelina kosmetyczna. Choć rzeczywiście skóra atopowa wymaga przede wszystkim nawilżania i ochrony przed nadmiernym przesuszeniem, to okazuje się, że o wiele lepsze efekty może przynieść stosowanie specjalistycznych wyrobów medycznych ukierunkowanych na wzmocnienie i odbudowę bariery ochronnej skóry.

Krem do skóry atopowej będący wyrobem medycznym jest przeznaczony do wsparcia leczenia AZS oraz łagodzenia nieprzyjemnych objawów tej choroby, czyli świądu, szczypania, spękania oraz nadwrażliwości na kontakt. Jednocześnie taki produkt jest dostępny bez recepty i może być używany przez pacjenta bez nadzoru lekarza, co świadczy o bezpieczeństwie jego stosowania.

Zajrzyj też do innego artykułu na naszej stronie i dowiedz się, jaki skład powinien mieć dobry krem na atopowe zapalenie skóry.

Jak właściwie działa krem na AZS?

Zadaniem kremu na atopowe zapalenie skóry jest łagodzenie podrażnień typowych dla AZS oraz wspieranie naturalnych procesów odbudowy bariery ochronnej skóry. Osoby z AZS obserwują u siebie takie problemy, jak przesuszenie, nadwrażliwość skóry na kontakt z różnymi tkaninami oraz czynnikami środowiskowymi, podatność na uszkodzenia, objawy alergiczne (wysypka, krostki), spękania – zwłaszcza pod wpływem wystawienia skóry na zimno i wiatr, jak również swędzenie.

Skóra dotknięta AZS ma bardzo nieestetyczny wygląd. Pojawiają się na niej różnego rodzaju dermatozy, które nie znikają pod wpływem stosowania standardowych środków pielęgnacyjnych. Tutaj niezbędne jest sięgnięcie po specjalistyczne kosmetyki wspierające leczenie atopowego zapalenia skóry – na czele z kremem.

Allergoff Atopy – jedyny krem na AZS, jakiego potrzebujesz

W gąszczu produktów do pielęgnacji skóry atopowej warto postawić na ten, który od lat cieszy się bardzo dobrą opinią zarówno wśród użytkowników, jak i dermatologów. Nasza propozycja to Allergoff Atopy – krem na atopowe zapalenie skóry o znakomitym składzie (zawiera m.in. nienasycone kwasy tłuszczowe Omega, emolienty, mocznik, prebiotyki) oraz skutecznym działaniu.

Ten powlekająco-barierowy krem na AZS wspomaga odbudowę naturalnej bariery ochronnej skóry, intensywnie nawilża i natłuszcza skórę, nie powodując przy tym uczucia lepkości i obciążenia. Można go stosować w celu zabezpieczenia skóry przed utratą wody, zachowując tym samym optymalny poziom nawilżenia przez wiele godzin.

Dzięki zawartości prebiotyków krem Allergoff Atopy stymuluje rozwój prawidłowej flory bakteryjnej skóry (dodatkowe działanie ochronne). Co ważne, ten wyrób medyczny skutecznie łagodzi uczucie podrażnienia i suchości oraz niweluje nieznośny świąd skóry.

To warto wiedzieć

Krem Allergoff Atopy sprawdza się również do pielęgnacji skóry łuszczycowej oraz w terapii wielu innych dermatoz, włącznie z łojotokowym zapaleniem skóry.

Krem na AZS dla całej rodziny

Ważną zaletą kremu powlekająco-barierowego Allergoff Atopy jest to, że można go stosować u dzieci już w 1. miesiącu życia. To właśnie najmłodsi najczęściej cierpią z powodu atopowego zapalenia skóry, dlatego rodzice muszą mieć pewność, że stosują wyrób bezpieczny dla ich pociechy.

Często w rodzinie jest kilkoro osób z problemem AZS – zarówno dzieci, jak i dorosłych. Allergoff Atopy to krem, który może być stosowany przez całą rodzinę, dzięki czemu jest ekonomicznym wyborem do domowej kosmetyczki.

Jak stosować krem na AZS?

Tutaj obowiązuje jedna zasada: krem należy nakładać codziennie z taką częstotliwością, jaka jest niezbędna dla złagodzenia objawów atopowego zapalenia skóry. Najważniejsza jest regularność – okazjonalne sięganie po krem obniży skuteczność terapii. Dlatego zabezpieczanie skóry specjalistycznym kremem powinno być stałym rytuałem dnia osoby z AZS.

Nie tylko krem

Atopowe zapalenie skóry wymaga specjalnego postępowania pielęgnacyjnego i higienicznego, stąd poprzestawanie na stosowaniu kremu na AZS może być niewystarczające. Zaleca się wzbogacić domową kosmetyczkę także o inne produkty, najlepiej z linii wyrobów medycznych Allergoff Atopy, obejmującej – poza kremem – oliwkę oraz emulsję do kąpieli.

Kosmetyki na AZS z linii Allergoff Atopy stosuje się w celu łagodzenia fizycznych objawów atopowego zapalenia skóry, zarówno w przypadku osób dorosłych, jak i dzieci już od 1. miesiąca życia.

Powrót

wypróbuj również

Allergoff spray 100ml

ALLERGOFF® SPRAY

100 ml wersja „travel”

Allergoff® Spray usuwa alergeny kurzu domowego, m.in. roztoczy kurzu domowego, pyłki roślin, zwierząt domowych i grzybów pleśniowych.
Kup teraz
Allergoff spray 400ml

NEUTRALIZATOR ALERGENÓW KURZU DOMOWEGO

400 ml SPRAY

Polecany w celu obniżenia poziomu stężenia alergenów obecnych w kurzu domowym. Zapobiega rozwojowi alergii i zaostrzeniu objawów uczulenia.
Kup teraz Kup w aptece

ALLERGOFF® WASH

20 ml DODATEK DO PRANIA

Allergoff® Wash usuwa alergeny (m.in. roztoczy kurzu domowego) z tkanin, a także, działając fizycznie, wspomaga usuwanie pasożytów (m.in.: pchły, kleszcze, wszy, pluskwy domowe) w temperaturze poniżej 60°C.
Kup teraz Kup w aptece
Allergoff wash 6x20ml

ALLERGOFF® WASH

6×20 ml DODATEK DO PRANIA

Allergoff® Wash usuwa alergeny (m.in. roztoczy kurzu domowego) z tkanin, a także, działając fizycznie, wspomaga usuwanie pasożytów (m.in.: pchły, kleszcze, wszy, pluskwy domowe) w temperaturze poniżej 60°C.
Kup teraz Kup w aptece
Allergoff Barierowa Emulsja do kąpieli leczniczych - zdjęcie produktu

ALLERGOFF® BARIEROWA EMULSJA DO KĄPIELI LECZNICZYCH

250 ml

Wspiera naturalne procesy regeneracyjne zachodzące w skórze.
Kup teraz Kup w aptece
Allergoff powlekająco barierowy krem do ciała - zdjęcie produktu

ALLERGOFF® POWLEKAJĄCO
BARIEROWY KREM DO CIAŁA

75 ml

Wspomaga odbudowę naturalnej bariery ochronnej skóry, intensywnie nawilża i natłuszcza skórę nie powodując uczucia jej lepkości i obciążenia.
Kup teraz Kup w aptece
Allergoff Barierowa Oliwka do kąpieli leczniczych - zdjęcie produktu

ALLERGOFF® BARIEROWA OLIWKA
DO KĄPIELI LECZNICZYCH

200 ml

Zawartość naturalnych olejów silnie zmiękcza naskórek, wzmacnia i uszczelnia lipidową barierę ochronną skóry.
Kup teraz Kup w aptece
Pakiet Allergoff Atopy - zdjęcie produktu

PAKIET Allergoff® Atopy

KROK 1-2-3

Zestaw produktów z linii Allergoff® Atopy, na który składają się: barierowa emulsja oraz barierowa oliwka do kąpieli leczniczych, jak również powlekająco barierowy krem do ciała.
Kup teraz
Allergoff powlekająco barierowy krem do ciała - zdjęcie produktu

ALLERGOFF® POWLEKAJĄCO
BARIEROWY KREM DO CIAŁA

250 ml

Wspomaga odbudowę naturalnej bariery ochronnej skóry, intensywnie nawilża i natłuszcza skórę nie powodując uczucia jej lepkości i obciążenia.
Kup teraz