Grafika do posta

Kosmetyki na atopowe zapalenie skóry, które Ci pomogą! Czy krem na łuszczycę to dobry wybór?

Atopowe zapalenie skóry (AZS) i łuszczyca to jedne z najczęstszych i jednocześnie najbardziej dokuczliwych chorób dermatologicznych. Oba schorzenia łączy również to, że są nieuleczalne. Osoby dotknięte tymi przypadłościami muszą się nauczyć z nimi żyć, a także kontrolować objawy i łagodzić ich skutki. Bardzo pomagają w tym specjalistyczne kosmetyki na atopowe zapalenie skóry, które można stosować również na drugie schorzenie – dobrym przykładem będzie tutaj krem na łuszczycę i AZS. W naszym poradniku podpowiadamy, jak wybrać odpowiednie produkty wspierające terapię atopowego zapalenia skóry i łuszczycy, aby móc kontrolować chorobę i tym samym odzyskać radość życia.

Kosmetyki na atopowe zapalenie skóry: kto powinien po nie sięgnąć?

Atopowe zapalenie skóry to wyjątkowo nieprzyjemne schorzenie dermatologiczne, które najczęściej diagnozuje się u najmłodszych. Szacunki podają, że tylko w Polsce na tę chorobę cierpi około miliona dzieci. Wbrew obiegowej opinii AZS „nie mija samo”, bo nawet co trzecia osoba dotknięta tą przypadłością będzie się z nią zmagać do końca życia.

Leczenie AZS ma charakter objawowy, co oznacza, że celem jest wyłącznie łagodzenie przykrych skutków choroby (świąd, pieczenie, suchość, nadwrażliwość na dotyk). Elementem terapii powinno być stosowanie preparatów na atopowe zapalenie skóry, które można kupić w aptece lub w sprzedaży internetowej.

Szczególnie polecana przez pacjentów, ale i dermatologów jest specjalistyczna linia wyrobów medycznych na atopowe zapalenie skóry Allergoff® Atopy, która obejmuje krem (do stosowania również na łuszczycę), oliwkę i emulsję do kąpieli. Preparaty Allergoff® Atopy to wyroby medyczne, które stosuje się w celu łagodzenia fizycznych objawów choroby.

Krem na atopowe zapalenie skóry, a także inne produkty na AZS z linii Allergoff® Atopy, mogą i powinny być stosowane przez wszystkie osoby zmagające się z tym schorzeniem. Bardzo ważną informacją dla rodziców jest to, że preparaty z tej linii są w pełni bezpieczne dla dzieci. Można nimi pielęgnować skórę maluszka już od 1. miesiąca życia.

Krem na łuszczycę czy krem na atopowe zapalenie skóry?

Teoretycznie mamy tutaj do czynienia z dwoma różnymi produktami, jednak w praktyce na rynku są dostępne są także preparaty o uniwersalnym zastosowaniu, czyli sprawdzające się zarówno w terapii AZS, jak i łuszczycy. Takim preparatem jest krem na atopowe zapalenie skóry Allergoff® Atopy, który zyskał uznanie użytkowników również jako krem na łuszczycę.

Jak to możliwe, że jeden wyrób wspiera terapię dwóch różnych schorzeń dermatologicznych? Tutaj musimy wrócić do źródła problemu, czyli faktu, iż AZS i łuszczyca są chorobami leczonymi objawowo. Tymczasem objawy obu przypadłości są bardzo podobne – są to świąd, pieczenie, skrajne przesuszenie skóry, wrażliwość na promieniowanie słoneczne, skłonność do urazów i utrudnione gojenie się ran. Krem Allergoff® Atopy łagodzi te nieprzyjemne skutki bez względu na to, czy stosujemy go na AZS czy łuszczycę. Dlatego właśnie znakomicie sprawdza się w terapii obu dermatoz.

Warto wiedzieć

Powlekająco-barierowy krem na atopowe zapalenie skóry i łuszczycę Allergoff Atopy nie tylko łagodzi podrażnienia i pozostałe objawy chorób dermatologicznych, ale także wspiera naturalny proces regeneracji skóry, co jest szczególnie ważne i w AZS, i w łuszczycy.

Tym samym krem Allergoff® Atopy może stanowić podstawowy produkt  pielęgnacyjny dla osób dotkniętych tymi chorobami skórnymi, jak również innymi dermatozami, np. łojotokowym zapaleniem skóry. Inwestycja w ten preparat jest zatem bardzo opłacalna, zwłaszcza w sytuacji, gdy pod jednym dachem mieszkają osoby cierpiące na różne schorzenia dermatologiczne.

Jak wybrać dobry krem do skóry atopowej?

Podstawowym kryterium wyboru kosmetyków na atopowe zapalenie skóry jest skład. Warto poświęcić trochę czasu na zapoznanie się z opisem produktu i sprawdzenie, co właściwie decyduje o jego skuteczności. W przypadku powlekająco-barierowego kremu na atopowe zapalenie skóry Allergoff® Atopy są to przede wszystkim:

  • Nienasycone kwasy tłuszczowe Omega – niezbędne w procesie naturalnej regeneracji skóry. Kwasy Omega 3, 6 i 9 wykazują również działanie uelastyczniające i nawilżające, co jest szczególnie ważne przy atopii i łuszczycy.
  • Emolienty oraz mocznik – oba składniki decydują o właściwościach nawilżających kremu na łuszczycę czy atopowe zapalenie skóry. Mocznik dodatkowo łagodzi uporczywe swędzenie.
  • Prebiotyki – zarówno w łuszczycy, jak i AZS, problemem jest powstawanie trudno gojących się ran. Jest to spowodowane rozwojem patogennej flory bakteryjnej. Krem na atopowe zapalenie skóry Allergoff® Atopy – zawiera prebiotyki, które przywracają prawidłową florę bakteryjną i tym samym przyspieszają proces gojenia.

Wybierając kosmetyki na atopowe zapalenie skóry warto zwrócić uwagę, czy nie zawierają one żadnych sztucznych substancji, które mogą działać drażniąco i uczulająco. W dobrym kremie na łuszczycę i AZS nie może być śladu silikonów czy parafin.

Balsam do skóry atopowej: cenny dodatek do codziennej pielęgnacji

Stosowanie kremu na łuszczycę i AZS jest podstawą prawidłowej pielęgnacji, jednak w celu osiągnięcia najlepszych efektów terapeutycznych warto również sięgnąć po inne wyroby z linii Allergoff® Atopy. Jednym z nich jest barierowa oliwka do kąpieli leczniczych, która działa jak balsam do skóry atopowej. Łagodzi podrażnienia, dodatkowo nawilża skórę i natłuszcza ją, co chroni przed szybką utratą wody.

Oliwka, podobnie jak barierowa emulsja do kąpieli leczniczych Allergoff Atopy, może być stosowana już od 1. miesiąca życia. Sprawdzi się nie tylko w terapii AZS czy łuszczycy, ale także łojotokowego zapalenia skóry, suchości, nadwrażliwości czy skłonności do alergii.

Kosmetyki na łuszczycę, czyli naturalne wsparcie terapii

Stosowanie specjalistycznych preparatów na łuszczycę i AZS jest najlepszym sposobem na to, aby wyraźnie załagodzić nieprzyjemne objawy tych chorób, a także poprawić wygląd skóry. Jest to bardzo ważne z punktu widzenia pacjentów.

Obie choroby niestety wciąż budzą niesprawiedliwe skojarzenia, stąd wiele osób dotkniętych tymi dermatozami cierpi na kompleksy, unika spotkań towarzyskich, zamyka się w domu. Dzięki skutecznej terapii wspierającej odbudowę skóry można ponownie wypracować pewność siebie, co jest niewątpliwym sukcesem.

Kosmetyki do skóry atopowej: najważniejsze jest regularne stosowanie

Inwestując w specjalistyczne kosmetyki na atopowe zapalenie skóry oraz łuszczycę trzeba pamiętać o podstawowej zasadzie: regularność stosowania jest kluczem do osiągnięcia bardzo dobrych efektów zdrowotnych i estetycznych. Tylko wtedy można realnie kontrolować chorobę, a nawet całkowicie zamaskować objawy schorzenia, odzyskując radość życia.

Dodajmy, że krem na łuszczycę i atopowe zapalenie skóry, a także inne wyroby medyczne z linii Allergoff® Atopy, są dostępne w aptekach oraz w naszym firmowym sklepie internetowym.

Powrót