Zdjęcie przedstawiające Krem Allergoff Atopy

Krem do skóry atopowej: najlepsze wsparcie dla osób z AZS

Skóra atopowa wymaga specjalistycznej i – co najważniejsze – kompleksowej pielęgnacji. Tylko wtedy można kontrolować typowe objawy AZS, jak świąd, pieczenie i nieestetyczne zmiany na skórze. Osoby chorujące na atopowe zapalenie skóry mają do wyboru wiele preparatów, jednak podstawą zawsze powinien być krem do skóry atopowej. Jakie efekty przynosi jego stosowanie? Na co zwrócić uwagę wybierając krem dla siebie? To wszystko wyjaśniamy w naszym artykule.

Kiedy warto sięgnąć po krem do skóry atopowej?

Najlepiej natychmiast po zdiagnozowaniu choroby. Nie ma się co łudzić, że AZS „samo minie”, bo jest to niemożliwe. Co prawda objawy atopowego zapalenia skóry mogą mieć różną intensywność u poszczególnych osób, ale zawsze są w mniejszym lub większym stopniu dokuczliwe. Zaliczamy do nich przede wszystkim:

  • Silne swędzenie i pieczenie skóry– nawet uniemożliwiające zasypianie;
  • Znaczną suchość skóry;
  • Pojawianie się na skórze różnego rodzaju objawówjak grudki, krostki, ropnie, liszaje, pokrzywki;
  • Nadwrażliwość skóry na kontakt z czynnikami chemicznymi, zwłaszcza chlorem;
  • Nieprzyjemne pieczenie podczas kontaktu skóry z drażniącymi materiałami, np. wełną;

Warto wiedzieć, że bagatelizowanie AZS może w konsekwencji doprowadzić do bardzo poważnych powikłań. Choroba ta jest m.in. jednym z głównych czynników ryzyka zachorowania na astmę oskrzelową.

Krem do skóry atopowej powinien stanowić podstawowe wyposażenie kosmetyczki osób, które są narażone na częsty kontakt z czynnikami wywołującymi reakcję alergiczną organizmu. Chodzi tutaj m.in. o pracę w warunkach dużego zapylenia, regularne przebywanie w zakurzonych pomieszczeniach, kontakt z chlorowaną wodą czy środkami chemicznymi.

Jak działa krem do skóry atopowej? Jaki wybrać?

Dobrej jakości krem do skóry atopowej ma status wyrobu medycznego, co oznacza, że nie jest zwykłym kosmetykiem. Zawiera substancje wspierające proces regeneracji skóry oraz łagodzące typowe objawy AZS. Przykładem takiego produktu jest powlekająco barierowy krem do ciałaAllergoff Atopy.

Podstawowym zadaniem tego kremu jest przyspieszenie odbudowy naturalnej bariery ochronnej skóry. Stąd obecność w jego składzie między innymi nienasyconych kwasów tłuszczowych, w tym kwasów Omega 3, 6 i 9.

Krem do skóry atopowej musi mieć wybitne właściwości nawilżające. W produkcie Allergoff zastosowano sprawdzone składniki, czyli mocznik oraz emolienty, które są bardzo łagodne dla skóry, nie podrażniają i łagodzą świąd.

Allergoff Atopytworzy na skórze film zapobiegający nadmiernej utracie wody. Jest to bardzo charakterystyczne dla skóry atopowej, która z wyglądu przypomina pergamin: jest cienka, niemalże przezroczysta, a do tego skrajnie przesuszona. Efekt? Ciągłe podrażnienia i nadwrażliwość na nawet pospolite czynniki środowiskowe (np. niską temperaturę czy wiatr).

Bardzo pożądanym efektem stosowania kremu do skóry atopowej jest jej natłuszczenie. Krem Allergoff Atopyzawiera kompleks naturalnych olejów Omega Plus, które mają właściwości natłuszczające, co chroni skórę przed podrażnieniami spowodowanymi np. kontaktem z ubraniem. Dodatkowym składnikiem kremu są prebiotyki, które wspomagają rozwój fizjologicznej flory bakteryjnej skóry, jednocześnie hamując rozwój tzw. flory patogennej.

Ważne!

Krem do skóry atopowej należy stosować codziennie, ponieważ gwarantuje to najlepsze i trwałe rezultaty. W ten sposób można zminimalizować negatywne skutki niedostatecznej produkcji naturalnych lipidów, co jest typowe dla AZS.

Jak jeszcze możesz wesprzeć skórę atopową?

Stosowanie kremu do skóry atopowej to oczywiście podstawa, ale nie zapominaj, że Twoje ciało wymaga kompleksowej pielęgnacji. Dlatego zalecamy używanie również innych produktów z serii Allergoff, w tym balsamu do ciałaoraz oliwki do kąpieli. Są one szczególnie polecane osobom, które mają kontakt z mocno chlorowaną wodą i po każdorazowej kąpieli pojawiają się u nich odczyny alergiczne.

Dodatkowo korzystnie będzie także używać innych produktów Allergoff, które zostały stworzone specjalnie z myślą o neutralizacji jednego z najpowszechniejszych czynników alergicznych, czyli roztoczy kurzu domowego. Prewencyjnie warto więc stosować np. środek Allergoff w sprayudo zabezpieczenia materaca, dziecięcych zabawek, tapicerowanych mebli czy dywanów w całym domu.

Ponadto pamiętaj o stosowaniu się do podstawowych zasad pielęgnacji skóry atopowej, czyli:

  • Brania krótkich pryszniców zamiast długich kąpieli w wannie;
  • Używania wyłącznie specjalistycznych środków kosmetycznych zamiast perfumowanych mydeł czy kosmetyków z detergentami;
  • Zabezpieczaniu skóry środkiem ochronnym przed wzięciem prysznica (ewentualnie dodaniu takiego produktu do kąpieli);
  • Natłuszczaniu skóry po kąpieli oraz w chłodne dni;
  • Stosowaniu specjalnych płynów do namaczania tkanin, które dodatkowo neutralizują roztocze kurzu domowego;

Wprowadzając w życie wszystkie te zasady, a także inwestując w dobry krem do skóry atopowej, będziesz w stanie ściśle kontrolować AZS i odczujesz wielką ulgę. Zacznij od zaraz!

Powrót