Dlaczego ważne jest dbanie o barierę ochronną skóry?

Geny, ale także coraz częściej czynniki środowiskowe, stres, osłabienie układu immunologicznego i bariery ochronnej skóry są przyczyną rozwoju alergii i dermatoz. Szacuje się, że blisko 70% dzieci ma objawy alergii, coraz częściej alergia lub łuszczyca pojawia się nagle u osób dorosłych i seniorów.

Dlatego istotna jest odpowiednia pielęgnacja skóry wzmacniająca barierę lipidową naskórka i unikanie produktów zawierających składniki o działaniu wysuszającym (np. SLS), podrażniającym i alergizującym (barwniki, substancje zapachowe).

W przypadku osób mających skórę wrażliwą, skłonną do podrażnień i przesuszeń, stosowanie produktów barierowych korzystnie wpływa na kondycję skóry, wspomaga jej nawilżenie i zmniejsza ryzyko podrażnień.

Jak wzmocnić skórę podczas kąpieli?

Jeśli po kąpieli skóra jest wysuszona, ściągnięta i wymaga natychmiastowego nawilżenia oznacza to, że jej płaszcz lipidowy został naruszony. Większość kosmetyków do kąpieli zawiera dodatki, które niekorzystnie wpływają na skórę i powodują jej podrażnienie i wysuszenie. Są to m.in. konserwanty, składniki odpowiadające za tworzenie się piany i dodatki zapachowe.

Wybierając preparat do mycia, warto zwrócić uwagę czy działa nawilżająco oraz jak wpływa na barierę ochronną skóry. Barierowa Emulsja do kąpieli Allergoff® atopy zawiera kompleksy olejowe, prebiotyki, mocznik i kompleks Defensil- Plus. Silnie nawilża skórę i odbudowuje jej płaszcz lipidowy.


Rozwiń Zwiń
Pielęgnacja skóry Allergoff atopy - zdjęcie
Kobieta stosująca emulsję Allergoff Atopy - zdjęcie

Pielęgnacja skóry dzieci

Niezależnie od rodzaju skóry, wymaga ona świadomej pielęgnacji już od pierwszych dni życia. Skóra małych dzieci jest cieńsza, a naskórek nie jest w pełni rozwinięty, co oznacza, że jego funkcje ochronne nie są w pełni realizowane. Wymaga zatem pielęgnacji łagodnymi preparatami, które wzmocnią płaszcz lipidowy, nie spowodują podrażnień i wysuszenia skóry.

Dodatki zapachowe, oraz powodujące pienienie się produktu mogą niekorzystnie wpływać na skórę, szczególnie, że z roku na rok wzrasta liczba dzieci z alergią.

Należy także unikać długotrwałej pielęgnacji skóry dzieci preparatami zwierającymi parafinę i olej mineralny, ponieważ prowadzi to do zaburzenia funkcjonowania skóry i jej wysuszenia.

Korzyści przynosi stosowanie preparatów zawierających naturalne kompleksy olejowe, bogate w Niezbędne Nienasycone Kwasy Tłuszczowe, które przyczynią się do wzmocnienia bariery ochronnej skóry.

Jak zadbać o dłonie?

Zimą noś rękawiczki, dzięki temu dłonie nie będą doświadczały różnicy temperatur. Nawilżaj skórę przed i po wyjściu na zewnątrz. Po zdezynfekowania rąk regularnie nawilżaj dłonie odżywczym kremem. Jeśli borykasz się z dermatozami, np. AZS czy łuszczycą lub masz skórę suchą i popękaną, stosuj preparaty zawierające mocznik, emolienty i kwasy tłuszczowe, które mają działanie natłuszczające, nawilżające, a także redukują stan zapalny, swędzenie i odbudowują naturalną barierę ochronną skóry dłoni. Wszystkie te składniki zawiera krem Allergoff® atopy.

Rada od nas:
Wieczorami postaw na dogłębne nawilżenie rozszerzając pielęgnację dłoni o leczniczą kąpiel z dodatkiem oliwki Allergoff® atopy, która ma natłuszczające oraz zmiękczające właściwości.

Po zaaplikowaniu oliwki i kremu, możesz założyć przed spaniem bawełniane rękawiczki. Izolują one dłonie od zewnętrznego środowiska oraz ocieplają skórę, dzięki czemu przez jej pory lepiej zaabsorbują się składniki zastosowanych produktów.

Pielęgnacja twarzy

Codziennie dokładnie zmywaj wcześniej nałożony krem z filtrem i makijaż. Pozostawienie jego resztek może skutkować rozwojem bakterii i pogorszeniem stanu skóry w diametralny sposób. Do usuwania makijażu najlepiej sprawdzają się mleczka i olejki. Unikaj chusteczek do demakijażu, które często bardzo wysuszają, podrażniają skórę oraz nie domywają makijażu do końca. Co istotne, stosowanie olejków nie niszczy warstwy lipidowej skóry. Szczególnie polecane są osobom ze skórą wrażliwą, suchą oraz atopową.


Warto po wstępnym oczyszczeniu, czyli usunięciu makijażu, umyć twarz jeszcze raz. „Double Cleansing” to bardzo popularna metoda, która gwarantuje całkowite oczyszczenie twarzy.


Hitem ostatnich lat są szczoteczki soniczne, które zwiększą skuteczność zabiegu oczyszczania, pomagają w pozbywaniu się obumarłych komórek naskórka i usuwaniu pozostałości makijażu. Twarz oczyszczaj także rano wybranym kosmetykiem. Po nocnym wypoczynku na skórze obecne są drobnoustroje (bakterie, roztocza), a także sebum (wydzielina gruczołów łojowych) i cząstki kurzu.

najczęściej zadawane pytania

Czy linia Allergoff® atopy pomoże złagodzić świąd skóry?

Główną przyczyną świądu skóry jest jej przesuszenie, spowodowane defektem bariery ochronnej skóry. Produkty linii Allergoff® atopy, pomagają w rekonstrukcji płaszcza lipidowego i uszczelniają go, dzięki zawartości licznych kompleksów olejowych bogatych w kwasy Omega -3,6,9. Dodatkowo mocznik, wiąże wodę w naskórku i poprawia nawilżenie skóry, a prebiotyki stanowią tarczę ochronną zapewniając równowagę między dobroczynną i patogenną florą bakteryjną. Dzięki temu wielokierunkowemu działaniu, produkty Allergoff® atopy w odczuwalny sposób łagodzą świąd i uspokajają skórę.

Dla jakiego rodzaju skóry przeznaczona jest liniia Allergoff® atopy?

Linia Allergoff® atopy jest przeznaczona do codziennej  pielęgnacji skóry suchej, wrażliwej, skłonnej do podrażnień, a także jako wsparcie leczenia atopowego zapalenia skóry (AZS), łuszczycy i ŁZS. Jest także rekomendowana dla dzieci już w pierwszym miesiącu życia oraz osób bez problemów ze skórą, poszukujących dobrej jakości produktów o bezpiecznym składzie.

Czy produktów linii Allergoff® atopy mogę używać do twarzy?

Tak, jak najbardziej. Emulsja do kąpieli może być stosowana do oczyszczania i mycia twarzy. Dzięki temu, że zawiera tylko łagodne surfaktanty, prebiotyki i liczne naturalne oleje, oczyszcza skórę nie niszcząc jej płaszcza lipidowego. Krem szybko się wchłania i głęboko nawilża skórę, nie pozostawiając przy tym lepkiej warstwy na skórze, więc z powodzeniem można używać go jako kremu na dzień.

Czy produkty Allergoff® atopy mogą byś stosowane do pielęgnacji skóry dzieci?

Produkty linii Allergoff® atopy nie zawierają parafiny, parabenów, substancji zapachowych i szkodliwych konserwantów, a skład został opracowany z myślą zminimalizowaniu ryzyka wystąpienia podrażnień i reakcji alergicznej. Naskórek dzieci nie jest jeszcze w pełni ukształtowany, bariera lipidowa skóry nie jest szczelna, co ułatwia przenikanie alergenów i substancji szkodliwych, a także ucieczkę wody ze skóry, co powoduje jej przesuszenie. Dlatego, produkty, z uwagi na działanie wzmacniające barierę ochronną skóry i głęboko nawilżające, doskonale sprawdzają się w codziennej pielęgnacji skóry dzieci już od pierwszego miesiąca życia.

Jakie są zalecenia stosowania linii Allergoff® atopy dla skóry bardzo suchej i atopowej?

Pielęgnacja powinna zachować kolejność trzech kroków. Pierwszy to kąpiel, w wannie lub pod prysznicem z użyciem Emulsji Allergoff® atopy. Następnie, w celu osiągnięcia jeszcze lepszego efektu nawilżenia, można zastosować Oliwkę Allergoff® atopy – jako dodatek do kąpieli lub bezpośrednio na skórę. Stosowanie Oliwki bezpośrednio na skórę zalecane jest szczególnie w przypadku zaostrzenia AZS i pogorszenia stanu skóry.Trzeci krok, to krem Allergoff® atopy, który stosuje się po kąpieli, a także w ciągu dnia.

Czy produktów linii Allergoff® atopy można używać przy cerze trądzikowej?

Stosowanie produktów zawierających kompleksy olejowe jest korzystne dla tego rodzaj cery, ponieważ pomaga w normalizowaniu wydzielania sebum. Linia Allergoff® atopy umożliwia łagodne oczyszczenie skóry i jej nawilżenie, a co ważne, nie zawiera parafiny, więc nie ma działania komedogennego (nie zapycha porów). Dodatkowo prebiotyki znajdujące się w Kremie i Emulsji pomagają w zachowaniu równowagi mikroflory bakteryjnej skóry.