Grafika przedstawiająca Allergoff Atopy

Na co mogą pomóc specjalistyczne preparaty do skóry atopowej?

Skóra atopowa to dość często spotykany problem dermatologiczny. Szacuje się, że na atopowe zapalenie skóry (AZS) cierpi około 20% światowej populacji, przede wszystkim mieszkańcy Europy i Stanów Zjednoczonych. Przebieg choroby jest różny w zależności od stopnia jej zaawansowania. Jednym z najważniejszych elementów terapii jest stosowanie specjalistycznych kosmetyków lub preparatów do skóry atopowej.

Atopowe zapalenie skóry: problem na całe życie

Na AZS najczęściej chorują noworodki oraz dzieci między 6. a 7. rokiem życia. Niestety, jest to choroba nieuleczalna. Współczesna medycyna nadal nie znalazła skutecznego rozwiązania tego problemu. Atopia ma charakter nawrotowy i nawet jeśli wydaje się, że została pokonana, może wrócić po wielu latach.

Charakterystycznym objawem AZS jest skrajne przesuszenie skóry. Sprawia ona wrażenie, jakby była cienka niczym pergamin – widać przez nią naczynia krwionośne, jest bardzo wrażliwa na dotyk i kontakt z różnymi materiałami. Osoby cierpiące na atopię obserwują u siebie silne zaczerwienienie, nieestetyczne podrażnienia, narzekają również na uporczywy świąd i pieczenie.

Terapia przy skórze atopowej

Nie ma w 100% skutecznego lekarstwa na AZS. Lekarze w dalszym ciągu mogą zalecać wyłącznie leczenie objawowe. Jeśli chorobie dodatkowo towarzyszy silna alergia, w terapii wykorzystuje się leki sterydowe i immunosupresyjne.   Problem w tym, że przyjmowanie takich leków wiąże się z licznymi, bardzo nieprzyjemnymi skutkami ubocznymi.

Warto wiedzieć

W przypadku osób, które zachorowały na AZS w wyniku stresu, a nerwowe sytuacje potęgują u nich objawy, zalecana jest także psychoterapia.

U większości pacjentów bardzo dobre efekty przynosi stosowanie specjalistycznych kosmetyków do skóry atopowej. Jeszcze do niedawna lekarze przepisywali głównie kremy sterydowe, ale obecnie zastępuje się je innymi preparatami mającymi status wyrobów medycznych. Prym wiodą tutaj produkty marki Allergoff, które cieszą się dużym zaufaniem zarówno specjalistów, jak i samych pacjentów zmagających się ze skórą atopową.

Największą zaletą takich kosmetyków jest to, że wykazują silne działanie przeciwzapalne, a także wspierają naturalną odbudowę skóry atopowej. Pacjenci nie obserwują u siebie nieprzyjemnych skutków ubocznych, jak efekt cienkiej skóry (jest to typowa reakcja na kremy sterydowe).

Sprawdźmy zatem, które kosmetyki do skóry atopowej są szczególnie polecane i jak mogą pomóc w terapii AZS oraz innych schorzeń dermatologicznych.

Allergoff Atopy: powlekająco barierowy krem do ciała

Jest to podstawowy produkt, który powinien zagościć w łazience każdej osoby zmagającej się z atopią. Powlekająco barierowy krem do ciała Allergoff Atopy to wyrób medyczny, niezawierający parabenów, sztucznych barwników, substancji zapachowych i parafiny, dzięki czemu nie uczula i jest w 100% bezpieczny dla delikatnej skóry – nawet małego dziecka.

Krem zawiera kompleks Defensil PLUS, na który składa się olej z nasion czarnej porzeczki, wyciąg z kardiospermum zielonego oraz koncentrat oleju słonecznikowego. Do tego w składzie produktu znajdziemy kompleks Omega PLUS, prebiotyki oraz mocznik. Gwarantuje to znakomite właściwości bakteriobójcze, nawilżające oraz zabezpieczające skórę przed nadmierną utratą wody.

Regularne stosowanie powlekająco barierowego kremu do ciała Allergoff Atopy stymuluje naturalną odbudowę skóry, chroni ją przed patologicznymi bakteriami i sprzyja rozwojowi prawidłowej flory bakteryjnej. Dodatkowym efektem jest znaczne złagodzenie świądu, podrażnień i suchości.

Allergoff Atopy: barierowa oliwka do kąpieli leczniczych

Długie kąpiele w gorącej wodzie, ale nawet szybki prysznic pod twardą wodą, to katorga dla skóry atopowej. Dlatego zalecane jest stosowanie specjalistycznych kosmetyków łagodzących efekt gwałtownego przesuszenia i chroniących skórę przed nadmierną utratą wody. Takim preparatem jest barierowa oliwka do kąpieli leczniczych Allergoff Atopy.

To wyrób medyczny zawierający Defensil PLUS, Omega PLUS, olej z ogórecznika oraz olej lniany. Oliwka jest zalecana do codziennej pielęgnacji skóry już od 1. miesiąca życia. Może być bezpiecznie dodawana do kąpieli niemowlęcia, nie wywołuje bowiem alergii i nie podrażnia skóry. Oliwka tworzy na powierzchni ciała film zabezpieczający, zmiękcza naskórek oraz łagodzi świąd i pieczenie.

Allergoff Atopy: barierowa emulsja do kąpieli leczniczych

Ten wyrób medyczny również jest zalecanym do kąpieli i mycia chroniącym skórę przed nadmiernym przesuszeniem i podrażnieniami po np. kontakcie z ręcznikiem. Emulsja działa silnie natłuszczająco, co jest wskazane przy pielęgnacji skóry atopowej. Produkt zawiera prebiotyki, dzięki którym skóra odzyskuje równowagę biologiczną – stopniowo odbudowywane jest środowisko „dobrych” bakterii, przy jednoczesnym ograniczeniu patologicznych mikroorganizmów.

Zaleca się codzienne stosowanie emulsji, zarówno w przypadku kąpieli w wannie, jak i pod prysznicem. Produkt jest bezpieczny dla skóry niemowląt, może być używany już od 1. miesiąca życia. Naturalne oleje zawarte w emulsji znacznie łagodzą podrażnienia i niwelują przykry efekt swędzenia.

Każdy z tych kosmetyków do skóry atopowej powinien stać się elementem codziennej pielęgnacji ciała. Dodajmy, że wyroby medyczne z serii Allergoff Atopy są przeznaczone również dla osób zmagających się z łuszczycą, łojotokowym zapaleniem skóry i innymi dermatozami.

Powrót