Zdjęcie przedstawiające użycie Allergoff spray

Czy istnieją skuteczne środki na roztocze?

Alergeny roztoczy kurzu domowego należą do najsilniejszych substancji alergizujących. Te pajęczaki towarzyszą nam przez całą dobę: w pracy, w domu, w sklepie i w samochodzie. Większość osób nie zdaje sobie sprawy z tego, że codziennie ma kontakt z milionami roztoczy i nie łączy tego faktu z ewidentnymi objawami alergii. Jeśli budzisz się z chrypką i katarem, często łzawią Ci oczy, nie wysypiasz się i zauważasz wyraźne zmiany skórne po sprzątaniu mieszkania, to prawdopodobnie masz alergię. Na szczęście na rynku są już dostępne skuteczne środki na roztocze. Podpowiadamy, w które z nich zdecydowanie warto zainwestować.

Nie bagatelizuj objawów!

Szacuje się, że alergię na roztocze kurzu domowego (a dokładnie odchody tych pajęczaków) ma około 6 milionów Polaków. Ten typ uczulenia jest o tyle trudny w zdiagnozowaniu, że daje bardzo podobne objawy do alergii na pyłki roślinne czy alergeny odzwierzęce. Są to przede wszystkim:

  • Katar (niezwiązany z infekcją)
  • Łzawienie i szczypanie oczu
  • Duszności
  • Kaszel, chrypka
  • Alergiczne zmiany skórne, jak wysypka

Dość dobrym sposobem na rozpoznanie, czy mamy do czynienia z alergią na roztocze, jest… pójście na spacer. Jeśli wymienione objawy ustąpią, to wiadomo, że nie powodują ich pyłki roślinne. Jeśli natomiast problemy nasilają się np. podczas sprzątania czy po przebudzeniu, niemal na pewno jest to „robota” roztoczy.

Objawów alergii na roztocze kurzu domowego absolutnie nie wolno bagatelizować. Powód jest prosty: może to doprowadzić do rozwoju groźnej choroby, jaką jest astma oskrzelowa. Dlatego szczególną czujność powinni zachować rodzice małych dzieci. Jeśli pociecha bez przerwy kaszle, narzeka na niewyspanie, ma skórne odczyny alergiczne, to należy zacząć podejrzewać właśnie uczulenie na odchody roztoczy.

Skuteczne środki na roztocze: pomogą Ci w walce z alergią!

Być może zadajesz sobie pytanie, do czego są Ci właściwie potrzebne środki na roztocze, skoro możesz bardziej dbać o czystość w mieszkaniu? Niestety, to nie jest takie proste. Nawet osoby pedantyczne nie są w stanie w 100% ochronić się przed tymi pajęczakami. Codzienne odkurzanie, częste pranie pościeli i ubrań, trzepanie dywanów – to po prostu nie wystarczy. Zwłaszcza, że nie można dać się zwariować: dom to nie muzeum i trzeba też mieć czas na życie.

Z pomocą wszystkim alergikom przyszła marka Allergoff. Dostarcza ona najbardziej znane i cenione specjalistyczne środki na roztocze kurzu domowego. Zadaniem tych preparatów jest neutralizacja i izolacja alergenów, dzięki czemu przestają one zagrażać człowiekowi. Co ważne, środki Allergoff zostały drobiazgowo przebadane pod kątem bezpieczeństwa. W żaden sposób nie zagrażają ludziom i zwierzętom domowym, są również przyjazne środowisku.

Allergoff Spray

Zdecydowanie najpopularniejszym środkiem na roztocze jest Allergoff Spray. To wygodny w użyciu, bardzo wydajny neutralizator alergenów kurzu domowego, pyłków roślinnych czy alergenów odzwierzęcych. Jest to zatem kompleksowy środek przeznaczony dla osób cierpiących na różnego rodzaju alergie, chcących nareszcie poczuć się w pełni komfortowo w swoim domu, samochodzie czy biurze.

Allergoff Spray idealnie nadaje się do zabezpieczania takich przedmiotów, jak materac, kołdra, koce, dywany, wykładzina, legowisko zwierzęcia, zasłony, firany oraz tapicerowane meble. Środek jest bezzapachowy, nie zawiera żadnych substancji drażniących, a do tego charakteryzuje się znakomitą wydajnością – jedna butelka wystarczy do zabezpieczania aż 40 m2powierzchni.

Czy wiesz, że…

Na kilkuletnim materacu mogą się gnieździć 2 miliony roztoczy?

Allergoff Płyn

Allergoff Płyn to bardzo skuteczny środek neutralizujący roztocze kurzu domowego bytujące na ubraniach czy pościeli. Środek służy do namaczania tkanin tuż przed praniem. Idealnie nadaje się do delikatnych materiałów, które nie mogą być prane w temperaturze powyżej 60°C (a więc takiej, która zabija roztocze).

Jeśli więc masz np. satynową pościel czy ubrania z delikatnej bawełny, to nie możesz usunąć z nich alergenów tradycyjną metodą, czyli poprzez gotowanie. W takiej sytuacji wystarczy, że zamoczysz tkaniny na około dwie godziny w roztworze wody z dodatkiem Allergoff Płyn, a następnie wypierzesz w niskiej temperaturze.

Warto wiedzieć

Allergoff Płyn eliminuje  nie tylko alergeny roztoczy kurzu domowego, jest skuteczny także w terapii zakażenia świerzbowcem i nużeńcem.

Jest to środek przebadany dermatologicznie i toksykologicznie. Posiada atest Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego – Państwowego Zakładu Higieny.

Allergoff Płyn jest bardzo zalecany do wspomagania leczenia objawów alergii wziewnych oraz chorób pasożytniczych. Produkt jest przy tym wydajny, ponieważ jedna ampułka wystarczy na około 5 kilogramów prania.

Jak widzisz istnieją skuteczne środki na roztocze, dzięki którym realnie poprawisz komfort życia, zwiększysz bezpieczeństwo swoje i swojej rodziny, a także ograniczysz ryzyko rozwinięcia się alergii w astmę oskrzelową. Wystarczy tylko po nie sięgnąć!

Powrót