Zdjęcie roztocza

Masz alergię? Zacznij stosować specjalistyczne preparaty na roztocze kurzu domowego

Alergia na roztocze kurzu domowego jest bardzo uciążliwa i znacząco obniża jakość życia. Osoby z tą przypadłością powinny przede wszystkim ograniczać kontakt z alergenem, ale jak to zrobić, gdy kurz czai się praktycznie wszędzie, w tym w pościeli, na materacu, ubraniach i tapicerowanych meblach? Na szczęście istnieje skuteczne rozwiązanie tego problemu. Dowiedz się, czym są preparaty na roztocze kurzu domowego, jak działają i w jaki sposób należy z nich korzystać.

Czary? Nie, to tylko nauka

Roztocze kurzu domowego to niewidoczny gołym okiem pajęczak, który bytuje w środowisku ludzkim. Alergen stanowią jego odchody. Roztocze ginie w temperaturze powyżej 55°C, a także pod wpływem promieniowania ultrafioletowego. Trudno jednak byłoby codziennie prać czy prasować tkaniny, dziecięce zabawki i tapicerkę, nie wspominając już o braku możliwości ciągłego wystawiania tych rzeczy na działanie słońca.

Istnieje jednak bardzo skuteczna alternatywa, czyli seria specjalistycznych preparatów na roztocze kurzu domowego Allergoff. Jak to działa? Allergoff zawiera wodną zawiesinę polimerowych mikrokapsułek, które silnie oddziałują na alergeny, modyfikując ich strukturę oraz neutralizując działanie uczuleniowe. Preparaty Allergoff są więc zalecane wszystkim osobom, także dzieciom, które mają zdiagnozowaną alergię na roztocze lub podejrzewają ją u siebie

Allergoff to cała linia preparatów, które nie tylko neutralizują alergeny, ale także wspomagają terapię różnych schorzeń skórnych o podłożu alergicznym, genetycznym, jak łuszczyca, atopowe zapalenie skóry czy łojotokowe zapalenie skóry.

Allergoff Spray: skuteczna broń w walce z roztoczami kurzu domowego

Allergoff w sprayu to najpopularniejszy produkt z tej linii przeznaczony do zabezpieczania przedmiotów, w których najczęściej bytuje roztocze kurzu domowego. Wygodna aplikacja umożliwia bezproblemowe naniesienie preparatu na dowolną powierzchnię, w tym:

 • Pluszowe zabawki
 • Dywany
 • Firany i zasłony
 • Rolety
 • Wykładziny
 • Materac
 • Pościel
 • Tapicerkę (również samochodową)

Bezpośrednio po spryskaniu powierzchni preparatem Allergoff następuje związanie drobin kurzu, a tym samym znaczące obniżenie stężenia alergenów we wdychanym powietrzu. Różnicę poczujesz więc nie tylko po przebudzeniu, ale też np. w trakcie sprzątania.

Warto wiedzieć

Allergoff w sprayu neutralizuje nie tylko roztocze kurzu domowego, ale także pyłki roślinne, alergeny zwierząt domowych oraz grzybów pleśniowych.

Preparat jest w pełni bezpieczny dla dzieci, zwierząt, ma neutralny zapach. Jedno opakowanie wystarczy do zabezpieczenia aż 40 m2powierzchni. Efekt neutralizacji utrzymuje się nawet przez 6 miesięcy. Jest to więc bardzo dobry sposób na to, aby przedłużyć eksploatację np. materaca czy dywanu.

Preparat na roztocze bytujące w ubraniach

Choć Allergoff Spray jest bardzo uniwersalnym preparatem, to oczywiście nie zapewni skutecznej ochrony przed alergenami czającymi się w ubraniach – choćby z tego względu, że trzeba je regularnie prać. Dlatego w linii Allergoff znajdziemy również płyn do tkanin.

Służy on do namaczania wszelkich tkanin tuż przed praniem. Ten produkt z linii Allergoff neutralizuje i usuwa odchody roztoczy oraz innych alergenów, które czają się nie tylko w ubraniach, ale też w kocach, pościeli czy ręcznikach. Produkt wykazuje działanie terapeutyczne – może być stosowany w procesie leczenia alergii wziewnej oraz chorób pasożytniczych skóry (np. świerzbowca czy nużeńca).

Rada

Stosowanie płynu do płukania Allergoff jest szczególnie zalecane w sytuacji, gdy zamierzamy wyprać delikatne tkaniny w temperaturze poniżej 60°C (a więc niewystarczającej do zabicia roztoczy).

Preparat działa ochronnie przez około miesiąc, dlatego znakomicie nadaje się do zabezpieczania m.in. pościeli.

Jak należy stosować płyn do płukania Allergoff? To bardzo proste:

 1. Rozpuść zawartość ampułki w 20 litrach wody (jej temperatura powinna zostać dobrana pod kątem wymagań danej tkaniny).
 2. Włóż pranie do wody z płynem Allergoff i zostaw na około 2 godziny.
 3. Następnie przełóż mokre tkaniny do pralki lub wypierz ręcznie. Radzimy, aby nie przekraczać minimalnej zalecanej przez producenta ilości środka piorącego.
 4. Po zakończeniu prania wskazane jest dodatkowe płukanie.

Płyn do namaczania tkanin Allergoff jest produktem w bezpiecznym, został przebadany w testach toksykologicznych i dermatologicznych. Posiada atest Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego.

Wymienione preparaty na roztocze kurzu domowego i inne alergeny pomogą Tobie i Twojej rodzinie pozbyć się problemu uporczywego kaszlu, nieżytu nosa czy łzawienia oczu. Pamiętaj przy tym, że tylko oryginalne produkty z linii Allergoff gwarantują pełne bezpieczeństwo i skuteczność działania. Szczególnie zaleca się ich stosowanie w ramach uzupełnienia terapii alergii wziewnej oraz chorób skórnych.

Powrót

wypróbuj również

Allergoff spray 100ml

ALLERGOFF® SPRAY

100 ml wersja „travel”

Allergoff® Spray usuwa alergeny kurzu domowego, m.in. roztoczy kurzu domowego, pyłki roślin, zwierząt domowych i grzybów pleśniowych.
Kup teraz
Allergoff spray 400ml

NEUTRALIZATOR ALERGENÓW KURZU DOMOWEGO

400 ml SPRAY

Polecany w celu obniżenia poziomu stężenia alergenów obecnych w kurzu domowym. Zapobiega rozwojowi alergii i zaostrzeniu objawów uczulenia.
Kup teraz Kup w aptece

ALLERGOFF® WASH

20 ml DODATEK DO PRANIA

Allergoff® Wash usuwa alergeny (m.in. roztoczy kurzu domowego) z tkanin, a także, działając fizycznie, wspomaga usuwanie pasożytów (m.in.: pchły, kleszcze, wszy, pluskwy domowe) w temperaturze poniżej 60°C.
Kup teraz Kup w aptece
Allergoff wash 6x20ml

ALLERGOFF® WASH

6×20 ml DODATEK DO PRANIA

Allergoff® Wash usuwa alergeny (m.in. roztoczy kurzu domowego) z tkanin, a także, działając fizycznie, wspomaga usuwanie pasożytów (m.in.: pchły, kleszcze, wszy, pluskwy domowe) w temperaturze poniżej 60°C.
Kup teraz Kup w aptece
Allergoff Barierowa Emulsja do kąpieli leczniczych - zdjęcie produktu

ALLERGOFF® BARIEROWA EMULSJA DO KĄPIELI LECZNICZYCH

250 ml

Wspiera naturalne procesy regeneracyjne zachodzące w skórze.
Kup teraz Kup w aptece
Allergoff powlekająco barierowy krem do ciała - zdjęcie produktu

ALLERGOFF® POWLEKAJĄCO
BARIEROWY KREM DO CIAŁA

75 ml

Wspomaga odbudowę naturalnej bariery ochronnej skóry, intensywnie nawilża i natłuszcza skórę nie powodując uczucia jej lepkości i obciążenia.
Kup teraz Kup w aptece
Allergoff Barierowa Oliwka do kąpieli leczniczych - zdjęcie produktu

ALLERGOFF® BARIEROWA OLIWKA
DO KĄPIELI LECZNICZYCH

200 ml

Zawartość naturalnych olejów silnie zmiękcza naskórek, wzmacnia i uszczelnia lipidową barierę ochronną skóry.
Kup teraz Kup w aptece
Pakiet Allergoff Atopy - zdjęcie produktu

PAKIET Allergoff® Atopy

KROK 1-2-3

Zestaw produktów z linii Allergoff® Atopy, na który składają się: barierowa emulsja oraz barierowa oliwka do kąpieli leczniczych, jak również powlekająco barierowy krem do ciała.
Kup teraz
Allergoff powlekająco barierowy krem do ciała - zdjęcie produktu

ALLERGOFF® POWLEKAJĄCO
BARIEROWY KREM DO CIAŁA

250 ml

Wspomaga odbudowę naturalnej bariery ochronnej skóry, intensywnie nawilża i natłuszcza skórę nie powodując uczucia jej lepkości i obciążenia.
Kup teraz