badania

Ocena kliniczna preparatu Allergoff®

Skuteczność preparatu została zweryfikowana na podstawie obserwacji klinicznych. Wykazano złagodzenie objawów uczulenia w grupie badanych dzieci z udokumentowaną alergią wziewną (alergiczny nieżyt nosa, astma) i skórną (wyprysk atopowy). 
(M. Czerwionka-Szaflarska, 2002)

Wysoka wartość profilaktyczna preparatu Allergoff® została także wykazana wobec osób dorosłych uczulonych na alergeny kurzu domowego. U obserwowanych pacjentów odnotowano złagodzenie przebiegu astmy oskrzelowej, alergicznego nieżytu nosa i atopowego zapalenia skóry.
(W. Sojka, 2012)

Badania laboratoryjne

Ocena skuteczności preparatu Allergoff® opiera się na badaniach laboratoryjnych, które wykazały zupełną i długotrwałą neutralizację alergenów roztoczy kurzu domowego po jednorazowym zastosowaniu preparatu. Ponadto preparat powoduje agregację drobin kurzu domowego - nośnika wielu innych substancji uczulających chroniąc osoby wrażliwe przed ryzykiem inhalacji alergenów wewnątrzdomowych.

porady

Jak zdiagnozować alergie na roztocze?

Najważniejszym badaniem pozwalającym potwierdzić lub wykluczyć uczulenie jest punktowy test skórny wykonany przez alergologa. Do testu używa się oczyszczonych wyciągów alergenów wziewnych, takich jak: alergeny roztoczy kurzu domowego, sierści zwierząt, alergeny grzybów i pyłków roślin. Wskazówką do wykonania testu jest wywiad lekarski pozwalający ustalić okoliczności występowania i nasilania objawów uczulenia. Chociaż uczulenie na kurz


Niepokojące objawy

Objawy chorobowe rozwijają się wskutek inhalacji alergenów przez osobę uczuloną. W ciągu kilku minut od kontaktu z alergenem występuje wyciek wodnistej wydzieliny, upośledzenie drożności nosa (odczuwane uczucie zatkania nosa), świąd i kichanie. Istnieje także ryzyko rozwoju ostrego i przewlekłego zapalenia zatok. Nasilenie objawów jest zależne od cech indywidualnych alergika oraz od stężenia alergenów w mieszkaniu. W ciężkich


Dlaczego profilaktyka jest taka ważna

Istnieje ścisły związek pomiędzy obecnością alergenów w kurzu domowym a rozwojem uczulenia i występowaniem astmy oskrzelowej. Ekspozycja na wysokie stężenie alergenów roztoczy kurzu domowego prowadzi do wzrostu nadreaktywności oskrzeli, jest kojarzona z cięższym przebiegiem alergii, większym zużyciem leków, a nawet potrzebą hospitalizacji w przypadkach zaostrzeń choroby. Wykazano zależność pomiędzy ryzykiem wystąpienia


Jak łagodzić objawy alergii?

Osoby uczulone na kurz chcąc ograniczyć kontakt z alergenami pozbywają się z domu dywanów, zasłon i innych przedmiotów gromadzących kurz. Tradycyjne, nawet codzienne sprzątanie – nie chroni alergików przed kontaktem z kurzem, do tego – podczas sprzątania – dochodzi do unoszenia się drobin kurzu w powietrzu, co tylko pogarsza samopoczucie.Jak odróżnić alergię od przeziębienia

Typową cechą alergicznego nieżytu nosa jest całoroczne występowanie objawów uczulenia, w związku z ciągłą ekspozycją na alergeny domowe. W celu odróżnienia tego rodzaju alergii od zwykłego przeziębienia spowodowanego infekcją wirusową należy zwrócić uwagę na czas trwania dolegliwości. Wirusowe zapalenie błony śluzowej nosa trwa zazwyczaj do 10 dni.

najczęściej zadawane pytania

Czy skład Allergoff® spray jest bezpieczny, czy może być stosowany w otoczeniu gdzie przebywają małe dzieci?

Tak, jak najbardziej. Obniżenie poziomu stężenia alergenów w miejscu przebywania dziecka może zahamować rozwój choroby alergicznej, co ma szczególne znaczenie w przypadku dziedziczenia po rodzicach cech atopii czyli skłonności do alergii.

Jak ma się odkurzanie do stosowania preparatu Allergoff® spray?

Cząsteczki uczulające są mniejsze niż oczka filtrów tradycyjnych odkurzaczy i są rozpylane w powietrze podczas odkurzania. Działanie Allergoff® powoduje scalanie drobinek kurzu w większe, nielotne cząstki, co umożliwia ich odkurzenie. Bardzo ważne jest by odkurzanie rozpocząć 3 dni po wykonaniu oprysku preparatem, by umożliwić wniknięcie preparatu w chronioną powierzchnię.

Jak to możliwe, że jednorazowe użycie Allergoff® spray wystarcza na pół roku?

Preparat wnika głęboko w opryskaną powierzchnię, dzięki zastosowanej innowacyjnej technologii mikrokapsulacji polimerowej (Slow Release™ Technology), która zapewnia stopniowe i kontrolowane uwalnianie zawartości kapsułek. Osłonki kapsułek powoli i w sposób kontrolowany uwalniają substancje aktywne.
 

Czy formuła spray jest bezpieczna - czy Allergoff® spray może uczulić?

Allergoff® spray jest preparatem bezpiecznym - został przebadany w testach toksykologicznych i uzyskał pozytywną ocenę kliniczną.

Czy Allergoff® jest bezpieczny dla psa lub kota?

Tak. Tkaniny używane jako legowiska dla zwierząt mogą także stanowić niebezpieczne dla ludzi źródło alergenów wziewnych. Ponadto coraz częściej zdarza się, że psy i koty również cierpią z powodu uczulenia. W związku z tym stosowanie preparatu Allergoff jest w pełni uzasadnione.