Zdjęcie kremu Allergoff Atopy

Kupujemy dobry krem na atopowe zapalenie skóry. Co powinien mieć w składzie?

Atopowe zapalenie skóry (nazywane też skazą białkową lub świerzbiączką), to jedna z najpowszechniejszych chorób dermatologicznych w naszym kraju, dotykająca zwłaszcza najmłodszych. Szacuje się, że na AZS cierpi około miliona polskich dzieci, z czego jedna trzecia będzie się z tym zmagać do końca życia. Choroba ma podłoże genetyczne i nie istnieje na nią żaden w 100% skuteczny lek. Terapia ma charakter wyłącznie objawowy, a jej podstawą jest stosowanie specjalistycznych dermokosmetyków. Na pierwszym miejscu listy zakupów zawsze powinien się znaleźć dobry krem na atopowe zapalenie skóry. Podpowiadamy, jak wybrać odpowiedni produkt ze względu na jego skład i właściwości.

Wyrób medyczny, a nie kosmetyk!

Podstawowym kryterium wyboru kremu do skóry atopowej powinien być jego status handlowy. Brzmi skomplikowanie, ale chodzi tutaj po prostu o to, czy mamy do czynienia z wyrobem medycznym czy może zwykłym kosmetykiem – a to jest znaczna różnica. Zgodnie z definicją, wyrób medyczny służy m.in. do wsparcia leczenia lub łagodzenia przebiegu choroby, może być stosowany samodzielnie przez pacjenta i działać na organizm jedynie fizycznie. To jak ulał pasuje do terapii atopowego zapalenia skóry.

Uwaga!

To, że jakiś kosmetyk jest sprzedawany w aptece, nie jest wcale równoznaczne z tym, że stanowi wyrób medyczny. W razie wątpliwości zawsze warto zapytać o to farmaceutę lub poszukać stosownej informacji na opakowaniu.

Krem na atopowe zapalenie skóry, który ma status wyrobu medycznego, to bardzo duża pomoc dla osób zmagających się z AZS. Zadaniem produktu jest przede wszystkim łagodzenie podrażnień oraz wspieranie naturalnego procesu regeneracji skóry. Właśnie w tym celu powstał powlekająco barierowy krem do ciała Allergoff Atopy.

Czy jest przeznaczony dla dzieci?

To bardzo ważna kwestia, którą należy sprawdzić jeszcze przed posmarowaniem skóry pociechy konkretnym kremem. Jak już wcześniej wspomnieliśmy, AZS to problem przede wszystkim najmłodszych, bo dotyka około 20% polskich maluchów. Nic dziwnego, że rodzice szukają dla nich skutecznych, ale i bezpiecznych środków pielęgnujących.

Nie każdy krem na atopowe zapalenie skóry dostępny na rynku jest przeznaczony dla dzieci! Informacja na ten temat powinna znaleźć się na opakowaniu oraz w ulotce. Dużym zaufaniem rodziców cieszy się krem Allergoff Atopy, który może być stosowany już od 1. miesiąca życia. Jest więc w 100% bezpieczny nawet dla najmłodszych pacjentów, u których zdiagnozowano AZS.

Liczy się skład

Aby odróżnić dobry krem na atopowe zapalenie skóry od tego ze średniej lub niskiej półki, należy przede wszystkim zapoznać się ze składem produktu. Zwracamy uwagą na to, czy krem zawiera:

  • Nienasycone kwasy tłuszczowe Omega – biorą one udział w procesie odbudowy skóry, poprawiają jej elastyczność i poziom nawilżenia. W naprawdę dobrym kremie znajdziemy najcenniejsze kwasy Omega 3, 6 i 9.
  • Składniki nawilżające – krem do skóry atopowej musi mieć znakomite właściwości nawilżające, dlatego w jego składzie nie może zabraknąć m.in. emolientów i mocznika. Są to naturalne składniki poprawiające poziom nawodnienia skóry, niewywołujące reakcji alergicznej i łagodzące uporczywy świąd.
  • Prebiotyki – na skórze atopowej często tworzą się bolesne i trudno gojące się rany. Jest to efekt m.in. rozwoju patogennej flory bakteryjnej. Stosując krem do skóry z AZS zawierający prebiotyki, można znacząco ograniczyć lub wręcz wyeliminować to zjawisko.

Dobry krem do skóry atopowej nie może natomiast zawierać żadnych sztucznych substancji, które działają drażniąco i uczulająco. Mamy tutaj na myśli przede wszystkim parafiny, substancje zapachowe, barwniki, parabeny oraz surowce ropopochodne.

Jakie działanie wykazuje krem na atopowe zapalenie skóry?

Regularne (codzienne – to bardzo ważne) stosowanie dobrego kremu na AZS przynosi pacjentowi olbrzymią ulgę. Składniki zawarte w produkcie łagodzą podrażnienia, minimalizują dojmujące uczucie swędzenia, a przede wszystkim przyspieszają odbudowę naturalnej bariery ochronnej skóry. Dzięki temu szybciej wraca ona do formy, wygląda znacznie lepiej i nie musi być skrzętnie ukrywana przed wzrokiem innych ludzi. To oczywiście ma doskonały wpływ na stan psychiczny pacjenta.

Zadaniem kremu do skóry atopowej jest również solidne nawilżenie oraz natłuszczenie ciała. Zapobiega to nadmiernej utracie wody (co jest typowym problemem przy AZS), a także ogranicza podrażnienia spowodowane np. kontaktem skóry z ubraniem czy pościelą.

Na koniec zadajmy jeszcze bardzo istotne pytanie: czy dobry krem na atopowe zapalenie skóry musi być drogi?

Na pewno nie może być tani, ponieważ mówimy tutaj o wyrobie medycznym, który ma wspomóc terapię uciążliwego schorzenia i wyraźnie poprawić jakość życia pacjenta. Nie oznacza to jednak, że na dobry krem mogą sobie pozwolić tylko nieliczni. Doskonałym przykładem jest krem Allergoff Atopy, który pomimo wysokojakościowego składu, zachęca także atrakcyjną ceną.

Powrót